top of page

National and Regional Series Feature Results from Sunday (5/30/21)



American Sprint Car Series at Lake Ozark Speedway (MO)- Feature Results (30 Laps):

1. (5T) Ryan Timms, 2. (63) J.J. Hickle, 3. (47X) Dylan Westbrook, 4. (3) Aryton Gennetten, 5. (1) Brenham Crouch, 6. (9JR) Derek Hagar, 7. (55B) Brandon Anderson, 8. (24) Garet Williamson, 9. (7M) Chance Morton, 10. (22S) Slater Helt, 11. (77X) Alex Hill, 12. (21) Gunner Ramey, 13. (19) Colby Thornhill, 14. (41) Colton Hardy, 15. (8M) Kade Morton, 16. (22) Kaleb Johnson, 17. (35L) Cody Ledger, 18. (28) Scott Bogucki, 19. (6) Bryan Grimes, 20. (52) Blake Hahn, 21. (17B) Ryan Bickett, 22. (23) Seth Bergman, 23. (9) Chase Randall, 24. (95) Matt Covington, 25. (11A) Austin O'Neal, 26. (14E) Kyle Bellm


POWRi National Midget League at Lake Ozark Speedway (MO)- Feature Results (30 Laps):

1. (97) Brenham Crouch, 2. (85T) Ryan Timms, 3. (00) Trey Gropp, 4. (3N) Jake Neuman, 5. (15) Emerson Axsom, 6. (5) Gavan Boschele, 7. (08) Ace McCarthy, 8. (44) Branigan Roark, 9. (11A) Andrew Felker, 10. (14C) Chance Morton, 11. (49) Joe B Miller, 12. (84) Jade Avedisian, 13. (67K) Cade Lewis, 14. (25) Taylor Reimer, 15. (01) Bryant Wiedeman, 16. (17B) Austin Barnhill, 17. (72) Sam Johnson, 18. (26) Chance Crum, 19. (86) Brent Crews, 20. (21) Emilio Hoover, 21. (2B) Brett Becker, 22. (21K) Karter Sarff-DNS



MARS Racing Series at Spoon River Speedway (IL)- Feature Results (40 Laps):

1. Brandon Sheppard, 2. Ryan Unzicker, 3. Tanner English, 4. Dennis Erb Jr., 5. Gordy Gundaker, 6. Kolby Vandenbergh, 7. Brian Shirley, 8. Jason Feger, 9. Bob Gardner, 10. Jordan Bauer, 11. Trevor Gundaker, 12. Donny Walden, 13. Mike Chasteen Jr., 14. Blaze Burwell, 15. Brett McKinnion, 16. Paul Kuper, 17. Jeremy Conaway, 18. Matt Santel, 19. Devin McLain, 20. Paul Parker, 21. Dewayne Keifer, 22. Logan Moody



Midwest Sprint Car Series at Tri-State Speedway (IN)- Feature Results:

1. Jadon Rogers, 2. Chase Stockton, 3. Kendall Ruble, 4. Stephen Schnapf, 5. Shane Cottle, 6. Critter Malone, 7. Robert Ballou, 8. Carson Garrett, 9. Garrett Aitken, 10. Brandon Mattox, 11. Dustin Beck, 12. Stan Beadles, 13. Chet Williams, 14. Aric Gentry, 15. Kent Schmidt, 16. Brandon Morin, 17. Charles Davis Jr., 18. Collin Ambrose, 19. Kyle Cummins, 20. Jake Bland, 21. Brady Short



American Modified Series at Fayette County Speedway (IL)- Feature Results:

1. (24H) Mike Harrison, 2. (J82) Treb Jacoby, 3. (16C) John Clippinger, 4. (7) Tim Nash, 5. (N59) Chad Evans, 6. (87Z) Zeb Moake, 7. (1S) Brian Shaw, 8. (T6) Tommy Sheppard Jr., 9. (662) Joey Lee, 10. (34T) Tanner Reed, 11. (4M) Clint Martin, 12. (21S) Kenny Shaw, 13. (128) Zach Schantz, 14. (59R) Jacob Rexing, 15. (1A) Steve Meyer Jr., 16. (22W) Wade Wenthe, 17. (10Y) Trent Young, 18. (7L) Richie Lex, 19. (7D) Pete Sabatino, 20. (10) Jason Highley, 21. (15) Richard Gibson, 22. (11S) Derrick Sollers



IRA Bumper to Bumper 410 Sprint Cars at 141 Speedway (WI)- Feature Results (30 Laps):

1. (20R) Rob Pribnow, 2. (2W) Scott Neitzel, 3. (47) Todd King, 4. (4K) Kris Spitz, 5. (39) Jake Blackhurst, 6. (25) Danny Schlafer, 7. (79) Blake Nimee, 8. (9K) Kyle Schuett, 9. (14R) Sean Rayhall, 10. (77) Wayne Modjeski, 11. (70) Chris Klemo, 12. (68) Dave Uttech, 13. (73) Scotty Thiel, 14. (19B) Jack Berger, 15. (26) Preston Ruh, 16. (7F) Lancew Fassbender, 17. (71M) Caden Englehart, 18. (29) Hunter Custer, 19. (45) Matt Wiese, 20. (5J) Jeremy Schultz, 21. (18S) Bryce Schmitt, 22. (4B) Scott Biertzer, 23. (10W) Mike Reinke, 24. (4TJ) Brian Kristan



United Stated Modified Touring Series at Upper Iowa Speedway- Feature Results (40 Laps):

1. (4W) Tyler Wolff, 2. (12L) Lucas Lee, 3. (20S) Rodney Sanders, 4. (4R) Dereck Ramirez, 5. (0) Jake O,Neil, 6. (33Z) Zack VanderBeek, 7. (02) Tanner Mullens, 8. (19) Dustin Sorensen, 9. (1ST) Johnny Scott, 10. (444) Brooks Strength, 11. (75) Terry Phillips, 12. (12) Jason Hughes, 13. (51W) JT Wasmund, 14. (87) Darrron Fuqua, 15. (69) Lucas Schott, 16. (89X) Jesse Glenz, 17. (65) Tyler Davis, 18. (18A) Landon Atkinson, 19. (60) Dan Ebert, 20. (21) Jacob Bleess, 21. (K19) Will Krup, 22. (65X) Carlos Ahumda Jr., 23. (2G) Brandon Givens, 24. (1M) Curt Myers, 25. (15W) Alex Williamson, 26. (19SB) Lance Mari, 27. (50III) Brandon Davis



Patriot Sprints at Waynesfield Raceway Park (OH)- Feature Results

1. (69) Brady Bacon, 2. (W20) Greg Wilson, 3. (85) Dustin Daggett, 4. (22H) Randy Hannagan, 5. (17) Jared Horstman, 6. (35) Jared Zimbardi, 7. (22) Conner Leffler, 8. (2P) Ricky Peterson, 9. (79) Jordan Thomas, 10. (27W) Tyler Gunn, 11. (6M) Max Stambaugh, 12. (28F) Davie Franek, 13. (46) Ryan Coniam, 14. (18J) Dean Jacobs, 15. (23) Devon Dobie, 16. (11) Tim Allison, 17. (16B) Zane DeVault, 18. (18) Todd Heuerman, 19. (2) Dave Axton, 20. 11W) Harli White, 21. (12G) Corbin Gurley, 22. (24) Kobe Allison, 23. (27) Brad Lamberson, 24, (22M) Dan McCarronn



Northern Outlaw Sprint Association at Huset's Speedway (SD)- Feature Results (25 Laps):

1. (17A) Austin McCarl, 2. (27) Carson McCarl, 3. (81) Jack Dover, 4. (16) Gregg Bakker, 5. (2KS) Matt Juhl, 6. (8H) Jade Hastings, 7. (22) Riley Goodno, 8. (47) Brant O'Banion, 9. (14T) Tim Estenson, 10. (14) Jody Rosenboom, 11. (5) Eric Lutz, 12. (4) Cody Hansen, 13. (99) Jordan Graham, 14. (12_ Tyler Drueke, 15. (33) James Broty, 16. (17) James Omdahl, 17. (18) Gio Scelzi, 18. (23W) Scott Winters, 19. (0) Nick Omdahl, 20. (ACE) Dusty Zomer, 21. (9N) Wade Nygaard, 22. (11M) Brendan Mullen, 23. (101) Chuck McGillivray, 24. (7) Justin Henderson



Buckeye Outlaw Sprints at Waynesfield Raceway Park (OH)- Feature Results:

1. (87) Paul Dues, 2. (1H) Korbyn Hayslett, 3. (33M) Matt Westfall, 4. (23S) Kyle Simon, 5. (9N) Luke Hall, 6. (74) Drew Rader, 7. (9X) Ricky Peterson, 8. (53) Steve Little, 9. (24L) Lee Underwood, 10. (82) Mike Miller, 11. (26W) Cody White, 12. (78) Ron Cahoe Jr., 13. (11) Ricky Lewis, 14. (73) Blake Vermillion, 15. (18H) Dallas Hewitt, 16. (24) Landon Simon, 17. (10) Saban Bibent, 18. (2DI) Dustin Ingle, 19. (9G) Cody Gardner, 20, (34) Parker Fredrickson



Southern Touring Late Model Series at Texana Raceway (TX)- Feature Results (30 Laps):

1. (48) Cody Leonard, 2. (56JR) Colton Horner, 3. (33) Ray Allen Kulhanek, 4. (12) Brandon Brzozowski, 5. (7X) Rory Jordan, 6. (08) Alton Fambro, 7. (82) Jarred Stepanski, 8. (53X) Matt Fox, 9. (00Z) Trey Langley, 10. (118) Mike Fenton, 11. (ZZ) Sloppy Hogg, 12. (10) Landon Sowder, 13. (57) Jason Kelly, 14. (7D) Austin Theiss, 15. (42) Ron Sprayue, 16. (29) Jamie Campbell, 17. (1X) Andrew Hesler, DNS- Frank Okruhlik

Comentarios


bottom of page